Alternate Text

Hakkımızda

35 yılı aşkın bilgi ve tecrübemizin kaynağı,


insan sağlığına ve yaşam kalitesine duyduğumuz ilgidir.

"Önce ilgi, sonra bilgi."

Ecz. Cahit Selimoğlu

Casel İlaç, 1983 yılında Eczacı Cahit Selimoğlu tarafından kurulmuştur.

Kurucumuz Eczacı Cahit Selimoğlu, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1965 yılında Ağrı’nın ikinci eczanesi olan Şifa Eczanesi ile meslek hayatına başlamıştır. İki yıl sonra eşi Eczacı Ülkü Selimoğlu ile birlikte Derman Eczanesi’ni faaliyete geçirmiştir.

1978 yılında İstanbul’da Huzur Ecza Deposu’nu kurarak ilaç dağıtım faaliyeti ile sektörde yoluna devam eden Eczacı Cahit Selimoğlu, Güray İlaç Laboratuarı'na ait ilaç ruhsatlarını 1983 yılında devir almak suretiyle Casel İlaç Sanayi’ni kurmuştur.

1983 – 2001 yılları arasında S.S.K. Hastaneleri bünyesinde bulunan eczanelere yönelik satış pazarlama faaliyetleri yürütülmüştür.

Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ürünler ve Tarım Bakanlığı’ndan izinli ürünler cGMP (İyi Üretim Uygulamaları) ve cGLP (İyi Laboratuar Uygulamaları) standartlarında üretilmektedir.

İlaç sektöründeki gelişmelere paralel olarak OTC grubu ürünlere ağırlık veren Casel İlaç, bu kapsamda yapılan anlaşmalar çerçevesinde 2008 yılı başından itibaren pazara farklı ve yenilikçi ürünler sunmuştur.

2009 yılından itibaren Esenyurt'ta bulunan yeni yönetim binasında hizmet vermeye devam eden Casel İlaç, 2016 yılında kendi üretim tesisini kurarak, takviye edici gıdalar ve dermokozmetik ürünlerinin üretimine başlamıştır. Casel İlaç, ilerleyen dönemlerde de, vizyonu doğrultusunda, büyüyen ve gelişen üretim kapasitesiyle, yerli üretime katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kurucumuz Ecz. Cahit Selimoğlu Ağrı, Şifa Ecz. Açılışında
Kurucumuz Ecz. Cahit Selimoğlu, Şifa Eczanesi Açılışında / Ağrı, 1965